Singapūra

Singapūrā ieceļoju no Japānas. Ceļošanai pa Āzijas valstīm ļoti izdevīgi izmantot budžeta aviokompāniju AirAsia, tādēļ 6 stundu lidojums no Osakas Japānā līdz Singapūrai caur Kualalumpuru izmaksā tikai 200 EUR. Pirms nolaišanās Singapūras lidostā tiek izziņots, lai pasažieri pārliecinās, ka neieved valstī narkotiskas vielas utt., jo par šādu pārkāpumu tiek piespriests nāvessods. Kaut ko tādu izdzirdot, sāc instinktīvi pārdomāt, kādi medikamenti atrodas paša somā.

Virs Singapūras līča paveras fenomenāls skats uz leju – kuģi, kuri gaida uz ieiešanu ostā vienkārši ir pārblīvējuši līci un piekrasti. Ne par velti osta nes lielākos ienākumus šai mazajai valstiņai. Pirms kājas speršanas uz šīs zemes, pirms pases kontroles ir jāaizpilda imigrācijas dokuments. Vīza Latvijas pilsoņiem tūristiem nav vajadzīga, tādēļ jautājumu pie pasu kontroles nav.

Esmu ieradies tikai ar nelielu mugursomu, kurā rūpīgi esmu atlasījis tikai pašas nepieciešamākās lietas, jo plānoju Malajas pussalā pavadīt nedaudz vairāk kā vienu mēnesi un apceļot arī Malaiziju un Taizemi.

Izejot ārpus lidostas, pēkšņi pārņem izjūta, kādu pazīsti tad, kad ieej līdz galam neizkurinātā pirtī. Mitrs karsts gaiss ieplūst caur visām drēbju vīlēm. Smaržīgā sutoņa, ko ieelpo ar baudu, liek stulbi smaidīt kā dīvainim, kurš nekad nav pabijis uz ekvatora un baudījis tropisko klimatu. Saule konkrēti dod pa smadzenēm un pārņem domas vai vispār ziemeļnieks var izturēt mēnesi šādos apstākļos. Starp citu, pēc mēneša, kad izkāpšu Rīgas lidostā, tropiskais siltums būs tā lieta, kas pietrūks visvairāk.

Izejot no Singapūras lidostas nav ne mazākās nojausmas, kur doties. Neesmu neko plānojis ceļojumam pa Malajas pussalu un jūtos nedaudz satraukts, bet ļoti pozitīvā ziņā. Vēlāk pierādīsies, ka ceļojuma plāns šīm valstīm nav absolūti nepieciešams.

Viesnīcu izvēle Singapūrā ir grandioza, jo otrie lielākie ienākumi pēc kravu tranzīta un loģistikas nāk no tūristu miljoniem, kas apmeklē šo valsti. Cenu spektrs par naktsmītnēm arī ir plašs. Budžeta ceļotājiem iesaku vietējos hosteļus – pats pāris naktis paliku indiešu kvartālā, kas nav no glaunākajiem, un jutos ļoti apmierināts ar kvalitāti un servisu, ko piedāvāja šī kvartāla viesnīcas. Viss bija perfekti tīrs un sakopts. Kondicionieri strādāja nevainojami, jo bez tiem aizmigt nebūs pa spēkam katram.

Singapūru pārsvarā apdzīvo ķīniešu ieceļotāji. Minoritātes ir malaizieši, indieši, arābi utt. Iedzīvotāju ir daudz, tāpat kā tūristu un viesstrādnieku, bet šķiet, ka nav tik daudz kā Japānā. Šeit valda totāls modernisms ik visā. Singapūra nav tipiska aziātiska valsts. Vairāk šķiet, ka esi nokļuvis ļoti modernā ASV pilsētā ar izmeklētām tehnoloģijām un modernu dzīves stilu. Cilvēku, ielu un augstceltņu krāsainība ir sapīta vienā murskulī, bet tajā pat laikā viss ir saplānots tā, lai viens otram pa kājām nemaisītos. Tas tiešām priecē, un ieskatoties tūrisma kartē, saproti, ka vajadzēs 4-5 dienas, lai apskatītu gan arābu ielu, gan ķīniešu kvartālu, slaveno Marina Bay, daudzos Singapūras parkus un, protams, arī pludmali.

Pārvietošanās valsts iekšienē ir ļoti vienkāršota, robusta un tūristiem draudzīga. Vienkāršākais un ērtākais transporta veids ir MRT (metro, kas ik pa laikam izlien virszemē), kas aizvedīs jūs uz gandrīz uz jebkuru vēlamo vietu, izņemot pludmali. Velosipēda īre ir brīnišķīga ideja – visur ir velo celiņi un distances nav tik lielas, lai velo tūrisms kļūtu par nogurdinošu pārpūli. Pludmalē var izīrēt arī tandēma velosipēdus. Tas šķiet kas ļoti foršs aktīvai atpūtai divatā. Ūdens temperatūra ūdenim nenokrīt zem +30 grādiem, bet iesaku doties peldēties no rīta līdz agrai pēcpusdienai, jo vakara pusē ir bēgums – ūdens saduļķojas un nevar redzēt, kur likt kāju. Sestdien un svētdien pludmale ir pārpildīta. Tas nenozīmē, ka visi gulšņā piekrastes smiltīs. Tieši otrādi, reti kurš peldas. Lielākā daļa vietējo saslējuši teltis ēnā, vienkārši tusē pie saviem griliem, spēlē kriketu, minas ar velo vai nodarbojas ar vairākām citām aktivitātēm, ko piedāvā tūrisma un izklaides industrija.

Singapūras parki ir noteikti apmeklējuma vērti. Turpat centrā starp debesskrāpjiem ir Fort Canning parks, kurš nav parks gluži ierastajā izpratnē, bet, burtiski, ir saglabāts džungļu gabaliņš, kuram pilsēta apbūvēta apkārt. Kā par brīnumu, cilvēku parkā gandrīz neviena! Šķiet, ka esi nokļuvis tropiskajā mežā pirms vēl plānoji to apmeklēt.

Ja runā par must see vietām Singapūrā, tad atsevišķs stāsts te varētu būt par Marina Bay ar Singapūras jauno vizītkarti – Marina Bay Sands viesnīcu, kur vakaros var vienkārši sēdēt līča krastā un vērot lāzera šovus vai projekcijas uz ūdens tvaika. Tas viss, protams, mūzikas pavadībā. Sajūties it kā būtu nokļuvis uz citas planētas, kur svaigi augļi, modernā māksla un siltums absolūti nav deficīts.

Lai nokļūtu Malaizijā, vienkārši jādodas ar MRT uz Woodlands staciju un iekāpjot autobusā pēc pāris minūtēm jau vari šķērsot robežu un ierasties Johor Bahru, kas ir Malaizijas robežpilsēta ar Singapūru. Malaizijā vīza Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama, tādēļ nekādas birokrātiskas izdarības uz robežas nav gaidāmas.

Īss izdevumu uzskaitījums ar ko jārēķinās apmeklējot Singapūru:

Hostelis 10-20 EUR

Viesnīca 35 – 45 EUR

MRT viens brauciens aptuveni 1 EUR

Tandēma divriteņa īre uz stundu pludmalē 6 EUR

Paēst indiešu, ķīniešu vai arābu kvartālā 3 EUR

Paēst centrā 10 – 20 EUR

Izdzert alus kausu pludmales bārā – 6 EUR

Uz Malaiziju…

***

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>