Kā uzglabāt kajaku

Jūsu kajaks ir speciāli dizainēts un ražots tā, lai nodrošinātu optimālu lietošanu un ilgdzīvošanu. Nepareiza kajaka novietošana un uzglabāšana var ātri vien novest pie korpusa deformācijas, krāsas izbalēšanas un aizsardzības no UV stariem zaudēšanas. kur turēt laivuAtslēgas vārdi šajā rubrikā ir „kajaka pareiza glabāšana”.

Lai laivošana būtu ideāla, parasti kajaku ražotāji iestrādā noteiktu daudzumu UV aizsargvielas polietilēnā jau ražošanas ciklā, kas arī dod laivai šo noturību pret UV stariem. Neskatoties uz to, lai laiva kalpotu ilgāk un pie reizes, lai saglabātos arī oriģinālais krāsojums, noteikti neglabājiet savu laivu tiešo saules staru iedarbībā. Pazīmes, kas liecina, ka laiva ir turēta saulē pārsvarā ir izbalējušas krāsas, polietilēna korpusa elastības zudums vai pat plaisas visā korpusā, ar kurām tad būs jau par vēlu cīnīties. Noteikti glabājiet kajaku iekštelpās vai zem pārsega.

Iespējams ir iegādāties pat speciālus pārsegus laivām, kaut gan neesmu pamanījis, ka Latvijā kāds tādus lietotu. Pat dažas laivu nomas ļoti pavirši uzglabā savus kajakus. laivu glabāšanaPats esmu tādus brīnumus redzējis, kad nomas punktā laivas mētājas grēdā viena uz otras, bet pārvadājot tiek burtiski iesviestas busā – vienā kaudzē. Kajaku jānovieto ir uz sāniem, otrādi – ar laivas dibenu uz augšu vai jāiekar siksnās. Ja izvēlieties iekārt savu kajaku, tad pārliecinieties, lai siksnas aptver laivu tuvāk kokpitam (vietā, kur kajaka korpuss ir visstingrākais), nevis kajaka galus. Kajaka iekāršana tīklā ir visideālākais glabāšanas veids. Ja kajaku novietojiet uz sāniem, vēlams, lai laiva turētos vismaz uz diviem atbalsta punktiem, savādāk pārāk liels spiediens tiek izdarīts uz viena laivas sāna vienu punktu, kas var novest pie viena borta deformācijas. Laivas vienkārša nolikšana uz grīdas ar dibenu uz leju arī nav ieteicama un var rezultēties laivas dibena deformācijā.

***

 

 

Posted in kajaki, laivošana, laivu remonts.