10 iemesli kādēļ laivot

laivošana pa ssalacu

Laivo savam priekam

Liela daļa cilvēku neapzinās laivošanas pašu fundamentālāko iemeslu. Laivošana būtība ir patiess prieks, ko sagādā šī nodarbe. Pievienojieties laivotāju diasporai un paši redzēsiet, ka citi iemesli nav vairs tik svarīgi!

Kļūsti par dabas bērnu

Laivošana nenoliedzami nodrošina visciešāko saikni ar dabu. Citas aktivitātes nespēj pretendēt uz šādu ekskluzīvu statusu. Sēžot laivā, ir patīkami apzināties, ka tikai neliels procents visu tūristu un ekskursantu var baudīt to pašu dabas skaistumu, ko jūs.

Esi kopā ar draugiem

Apnikuši piemāju tusiņi? Pilsētas uzdzīve vairs neliekas aizraujoša? Sāk aptrūkt ideju, ko pasākt kolektīvā? Paņem laivu un uzaicini arī savus draugus. Laiska atpūta uz ūdens vai smaiļošana pa straujākiem ūdeņiem atklās tavu draugu, iespējams, vēl nesamanītās īpašības.

Laivo + sporto

Starp šiem vārdiem var likt arī vienlīdzības zīmi. Ja vien tik vēlies, laivošanu var viegli pārvērst pat ļoti nopietnā fiziskā sevis pārbaudījumā. Aerobā slodze te iet komplektā ar ķermeņa augšdaļas vingrinājumiem, turklāt ir viegli panākama – izvēlies tikai īsto laivu un ūdens tilpni.

Laivo piedzīvojumam

Neatkarīgi no tā, vai gāziet lejā pa Amatas krācēm, barojiet odus Irbē, stūrējiet pa aizaugušiem ezeriem, vai baudiet Ogres rodeo, Latvijas ūdeņu piedāvājums ir diezgan vērienīgs. Ceļo ar laivu un piedzīvo vēl nepiedzīvoto. Vēl ir tūkstošiem kaktu, kuros iestūrēt.

Atpūties

Nav daudz lietu mūsu steidzīgajās dzīvēs, kas dod iespēju vakara atpūtai kā to piedāvā saulrieta vērošana sēžot pie ugunskura upes krastā. Ūdens noņem stresu labāk kā nekas. Ir pat zināms teiciens: „Pat ne tik izdevusies diena laivā uz upes ir labāka par izdevušos dienu ofisā.”

Laivošana apvienojumā ar citām aktivitātēm

Ja esiet jau iemēģinājuši kādu upi, speriet nākamo soli – organizējiet kolektīvu atpūtu uz ūdens vai sporta pasākumu darba biedriem. Ņemiet līdzi makšķeri, jo no krasta pie labākajām zivju vietām bieži nepiekļūt. Ja neder nekas, paķeriet līdzi zāģi un cirvi, un palīdziet atbrīvot mūsu nekoptās upes no koku sagāzumiem.

Baudi vasaru

Tajās svelmainajās vasaras dienās, kad izvēle grib krist uz dienu Rīgas lielveikalā ar kondicionētu gaisu, jo jūrmalā nav vairs vietas kur dvielīti izklāt, dodieties labāk uz upi. Tas būs labs risinājums – iegūsiet iedegumu zvilnot laivā un netraucēti varēsiet veldzēties upes straumē.

Aktivitāte jebkuram vecumam

Šī nodarbe nediskriminē nevienu vecumu. Lai gan kā upju tūristi biežāk tiek novērota mūsu jaunatne, nebaidieties paņemt līdzi arī savus bērnus vai arī piedāvāt šāda veida atpūtu saviem vecākiem, kuriem šī būs ne tikai laba dāvana, bet airēšana ļaus izlocīt arī vecos kaulus.

Ķer romantiku

Nav labākas aktivitātes kā laivot kopā ar mīļoto cilvēku. Laiks uz upes ir tikai jūsu – nav neviena, kurš to varētu jums atņemt. Piedāvājiet to otram cilvēkam, kurš to nekad nav darījis un redzēsiet, ka novērtējuma skalā bonusus sapelnīsiet vairāk kā pēc romantiskām vakariņām.

***

 

 

Posted in kajaki, laivošana, laivošanas maršruti, laivu brauciens, laivu remonts, latvijas upes, upju apraksti, upju foto.